PLT2.5S-M0
Panduit
PLT2.5S-M0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLT2.5S-M0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLT2.5S-M0
Manufacturer Panduit
Description CABLE TIE STD WR BLACK 9.8"
(In US Dollars)
1000 pcs5000 pcs10000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Width:0.190" (4.83mm)
Tensile Strength:50 lbs (22.68 kg)
Series:PAN-TY® PLT
Packaging:1000 per Pkg
Other Names:298-13856
PLT2.5S-M0-ND
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:9.75"
Length - Actual:0.817' (249.02mm, 9.80")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Weather Resistant
Detailed Description:Standard, Locking Black 2.50" (63.50mm) 0.190" (4.83mm) 50 lbs (22.68 kg) 0.817' (249.02mm, 9.80")
Color:Black
Bundle Diameter:2.50" (63.50mm)