PLT0603Z3281LBTS
Vishay / Thin Film
PLT0603Z3281LBTS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLT0603Z3281LBTS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLT0603Z3281LBTS
Manufacturer Vishay Thin Film
Description RES SMD 3.28K OHM 0.15W 0603
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.15W
Voltage - Breakdown:0603
Thickness (Max):±5ppm/°C
Size / Dimension:0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Series:PLT
RoHS Status:Cut Strip
Polarization:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Part Number:PLT0603Z3281LBTS
Height - Seated (Max):0.020" (0.51mm)
Features:Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
FIFO's:2
Expanded Description:3.28k Ohm ±0.01% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.01%