PLST50SC-D30
Panduit
PLST50SC-D30
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLST50SC-D30 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLST50SC-D30
Manufacturer Panduit
Description TIE STUD MOUNT STD HS BLK 8.1"
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Width:0.190" (4.83mm)
Tensile Strength:50 lbs (22.68 kg)
Series:PAN-TY® PLST
Packaging:500 per Pkg
Mounting Type:Stud Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:8.25"
Length - Actual:0.679' (207.00mm, 8.15")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Heat Stabilized
Detailed Description:Standard, Locking Black 1.97" (50.00mm) 0.190" (4.83mm) 50 lbs (22.68 kg) 0.679' (207.00mm, 8.15")
Color:Black
Bundle Diameter:1.97" (50.00mm)