PLEDDC150W-214-C0700
Thomas Research Products
PLEDDC150W-214-C0700
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLEDDC150W-214-C0700 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLEDDC150W-214-C0700
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVR CC AC/DC 72-214V 700MA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 448 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Output:72 ~ 214 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.81" L x 2.33" W x 1.47" H (173.0mm x 59.2mm x 37.3mm)
Series:PLEDDC-150W
Ratings:IP66
Power (Watts):150W
Other Names:1121-1497
Operating Temperature:-
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:91%
Dimming:-
Detailed Description:700mA 72 ~ 214 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):700mA