PLED75W-015-C5000-D
Thomas Research Products
PLED75W-015-C5000-D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLED75W-015-C5000-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLED75W-015-C5000-D
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 5-15V 5A
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Weight:1.2 lbs (544.3g)
Voltage - Output:5 ~ 15 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.00" L x 2.32" W x 1.47" H (140.2mm x 58.9mm x 37.3mm)
Series:PLED75W
Ratings:IP66, NEMA 6
Power (Watts):75W
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:86%
Dimming:Analog
Detailed Description:5A 5 ~ 15 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):5A