PLED200W-063-C3150
Thomas Research Products
PLED200W-063-C3150
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLED200W-063-C3150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLED200W-063-C3150
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 21-63V 3.15A
Data sheet
Weight:2.1 lbs (952.5g)
Voltage - Output:21 ~ 63 V
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:9.34" L x 2.33" W x 1.47" H (237.3mm x 59.2mm x 37.3mm)
Series:PLED200W
Ratings:IP66, NEMA 6
Power (Watts):200W
Other Names:93057262
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:90%
Dimming:-
Detailed Description:3.15A 21 ~ 63 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):3.15A