PLED150W-283-C0530
Thomas Research Products
PLED150W-283-C0530
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLED150W-283-C0530 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLED150W-283-C0530
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVR CC AC/DC 95-283V 530MA
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Weight:1.6 lbs (725.7g)
Voltage - Output:95 ~ 283 V
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.60" L x 2.33" W x 1.47" H (193.0mm x 59.2mm x 37.3mm)
Series:PLED150W
Ratings:IP66, NEMA 6
Power (Watts):150W
Operating Temperature:-
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:91%
Dimming:-
Detailed Description:530mA 95 ~ 283 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):530mA