PLDA25-700-277PEAR
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLDA25-700-277PEAR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLDA25-700-277PEAR
Manufacturer CUI, Inc.
Description PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:0.221 lb (100.24g)
Voltage - Output:9 ~ 36 V
Voltage - Isolation:3.75kV
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.51" L x 1.18" W x 0.79" H (140.0mm x 30.0mm x 20.0mm)
Series:PLDA25
Ratings:IP67
Power (Watts):25W
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OVP, SCP
Efficiency:84%
Dimming:Analog, PWM
Detailed Description:700mA 9 ~ 36 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):700mA