PJT020A0X3-SRZ
GE Critical Power
PJT020A0X3-SRZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PJT020A0X3-SRZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PJT020A0X3-SRZ
Manufacturer GE Critical Power
Description DC DC CONVERTER 0.51-3.63V
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:0.51 ~ 3.63 V
Voltage - Input (Min):4.5V
Voltage - Input (Max):14.4V
Type:Non-Isolated PoL Module
Supplier Device Package:Module
Size / Dimension:0.48" L x 0.48" W x 0.34" H (12.2mm x 12.2mm x 8.5mm)
Series:PicoDLynx™ II
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:17-SMD Module
Other Names:555-1389-1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Efficiency:93.9%
Detailed Description:Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.51 ~ 3.63 V 20A 4.5V - 14.4V Input
Current - Output (Max):20A