PJA600F-15-V
Cosel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PJA600F-15-V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PJA600F-15-V
Manufacturer Cosel
Description AC/DC CONVERTER 15V 600W
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:8.46" L x 4.72" W x 2.40" H (214.9mm x 119.9mm x 61.0mm)
Series:PJA
Power (Watts):600W
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Minimum Load Required:No
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Adjustable Output, Universal Input
Efficiency:85%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 1 Output 15V 40A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):40A