PIC12LF1571-E/RF
Micrel / Microchip Technology
PIC12LF1571-E/RF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PIC12LF1571-E/RF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PIC12LF1571-E/RF
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8UDFN
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 526 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.8 V ~ 3.6 V
Supplier Device Package:8-UDFN (3x3)
Speed:32MHz
Series:PIC® 12F
RAM Size:128 x 8
Program Memory Type:FLASH
Program Memory Size:1.75KB (1K x 14)
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Packaging:Tube
Package / Case:8-UDFN Exposed Pad
Other Names:PIC12LF1571-ERF
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Number of I/O:6
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
EEPROM Size:-
Detailed Description:PIC PIC® 12F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 8-UDFN (3x3)