PI6C20400ALEX
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PI6C20400ALEX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PI6C20400ALEX
Manufacturer Diodes Inc.
Description IC CLOCK BUFFER 1: 4 28TSSOP / Clock Generator 95MHz to 105MHz-IN 28-Pin TSSOP T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 25216 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Supplier Device Package:28-TSSOP
Series:-
Ratio - Input:Output:1:4
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
PLL:Yes
Output:HCSL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Main Purpose:PCI Express (PCIe)
Input:HCSL
Frequency - Max:400MHz