PHP00805H2211BST1
Electro-Films (EFI) / Vishay
PHP00805H2211BST1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PHP00805H2211BST1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PHP00805H2211BST1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES SMD 2.21K OHM 0.1% 5/8W 0805
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Resistance:2.21 kOhms
Power (Watts):0.63W, 5/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Features:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:2.21 kOhms ±0.1% 0.63W, 5/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film