PHG.4B.330.CYMD12
Buy PHG.4B.330.CYMD12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PHG.4B.330.CYMD12
Manufacturer LEMO
Description CONN RCPT FMALE 30POS GOLD CRIMP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:330
Shell Material:Brass
Shell Finish:Chrome
Series:4B
Packaging:Bulk
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:30
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:30 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:5A
Color:Silver
Cable Opening:0.417" ~ 0.472" (10.60mm ~ 12.00mm)