PHG.3B.312.CYMD62Z
Buy PHG.3B.312.CYMD62Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PHG.3B.312.CYMD62Z
Manufacturer LEMO
Description CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:312
Shell Material:Brass
Shell Finish:Chrome
Series:3B
Packaging:Bulk
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:12
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:9A
Color:Silver
Cable Opening:0.193" ~ 0.244" (4.90mm ~ 6.20mm)