PHG.2B.314.CLLD99
Buy PHG.2B.314.CLLD99 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PHG.2B.314.CLLD99
Manufacturer LEMO
Description CONN RCPT FMALE 14POS SOLDER CUP
Voltage Rating:-
Termination:Solder Cup
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:314
Shell Material:Brass
Shell Finish:Chrome
Series:2B
Packaging:Bulk
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:14
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:14 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold
Current Rating:6.5A
Color:Silver
Cable Opening:0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)