PHG.2B.304.CYMD82
Buy PHG.2B.304.CYMD82 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PHG.2B.304.CYMD82
Manufacturer LEMO
Description CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:304
Shell Material:Brass
Shell Finish:Chrome
Series:2B
Packaging:Bulk
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:4
Ingress Protection:IP50 - Dust Protected
Features:Backshell
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:15A
Color:Silver
Cable Opening:0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)