PGSMAJ7.5AHM2G
TSC (Taiwan Semiconductor)
PGSMAJ7.5AHM2G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PGSMAJ7.5AHM2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PGSMAJ7.5AHM2G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL, 400W
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):7.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12.9V
Voltage - Breakdown (Min):8.33V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AC (SMA)
Series:Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Package / Case:DO-214AC, SMA
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):31A