PFG.2B.305.CLLD92Z
Buy PFG.2B.305.CLLD92Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PFG.2B.305.CLLD92Z
Manufacturer LEMO
Description CONN RCPT FMALE 5POS SOLDER CUP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:305
Shell Material:Brass
Shell Finish:Chrome
Series:2B
Packaging:Bulk
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:5
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:5 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold
Current Rating:14A
Color:Silver
Cable Opening:0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)