PFG.0B.304.CLLD56
Buy PFG.0B.304.CLLD56 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PFG.0B.304.CLLD56
Manufacturer LEMO
Description CONN RCPT FMALE 4POS SOLDER CUP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:304
Shell Material:Brass
Shell Finish:Chrome
Series:0B
Packaging:Bulk
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:4
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold
Current Rating:7A
Color:Silver
Cable Opening:0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm)