PFC3519QM-301K06B-00
TDK Corporation
PFC3519QM-301K06B-00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PFC3519QM-301K06B-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PFC3519QM-301K06B-00
Manufacturer TDK Corporation
Description CHOKE COMMON MODE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 140 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Size / Dimension:1.181" L x 1.457" W (30.00mm x 37.00mm)
Series:PFC
Other Names:445-16042
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Inductance:300µH
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)