PF2472-120RF1
Riedon
PF2472-120RF1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PF2472-120RF1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PF2472-120RF1
Manufacturer Riedon
Description RES 120 OHM 100W 1% TO247
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:TO-247
Size / Dimension:0.630" L x 0.189" W (16.00mm x 4.80mm)
Series:PF2470
Resistance:120 Ohms
Power (Watts):100W
Packaging:Tray
Package / Case:TO-247-2
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:120 Ohms ±1% 100W Through Hole Resistor TO-247-2 Thin Film