PF2203-3R9F1
Riedon
PF2203-3R9F1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PF2203-3R9F1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PF2203-3R9F1
Manufacturer Riedon
Description RES 3.9 OHM 35W 1% TO220
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:TO-220
Size / Dimension:0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Series:PF2200
Resistance:3.9 Ohms
Power (Watts):35W
Packaging:Tube
Package / Case:TO-220-2
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3.9 Ohms ±1% 35W Through Hole Resistor TO-220-2 Thin Film