PF1262-0R075J1
Riedon
PF1262-0R075J1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PF1262-0R075J1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PF1262-0R075J1
Manufacturer Riedon
Description RES 0.075 OHM 20W 5% TO126
(In US Dollars)
480 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:TO-126
Size / Dimension:0.335" L x 0.122" W (8.50mm x 3.10mm)
Series:PF1260
Resistance:75 mOhms
Power (Watts):20W
Packaging:Tube
Package / Case:TO-126-2
Other Names:PF1262-0R075F1
PF1262-0R075F1-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:75 mOhms ±5% 20W Through Hole Resistor TO-126-2 Thin Film