PDUMH15AT
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDUMH15AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDUMH15AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDUMH15AT |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | POWER STRIP 8OUT RACK AMMETER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $377.05 | $370.872 | $358.51 | $328.84 | ||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 11 lbs (5kg) |
|---|---|
| Voltage - Input: | 120V |
| Type: | PDU (Power Distribution Unit) |
| Series: | - |
| Region Utilized: | North America |
| Overload Protection: | None |
| Other Names: | TL369 |
| Mounting Type: | Rack, Horizontal |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Housing Material: | Steel |
| Features: | Auto Transfer Switch, Load Meter |
| Energy: | - |
| Current - Max: | 15A |
| Cord Length: | 12' (3.66m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P (2) |
| Approvals: | CSA, NOM, UL |
| AC Outlets: | 8 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDUMH15AT, use the request quote form to request PDUMH15AT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDUMH15AT.The price and lead time for PDUMH15AT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDUMH15AT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

