PDUMH15-ISO
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDUMH15-ISO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDUMH15-ISO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDUMH15-ISO |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | POWER OUTLET STRIPS |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $176.05 | $173.164 | $167.392 | $153.539 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 100 ~ 127V |
|---|---|
| Type: | PDU (Power Distribution Unit) |
| Series: | - |
| Region Utilized: | North America |
| Overload Protection: | Circuit Breaker(s) |
| Other Names: | PDUMH15-ISO-ND TL2207 |
| Mounting Type: | Rack, Horizontal |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Housing Material: | Metal |
| Features: | - |
| Energy: | 3840J |
| Current - Max: | 15A |
| Cord Length: | 15' (4.57m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Approvals: | UL |
| AC Outlets: | 14 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDUMH15-ISO, use the request quote form to request PDUMH15-ISO pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDUMH15-ISO.The price and lead time for PDUMH15-ISO depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDUMH15-ISO.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

