PDU3EVSR10H50
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDU3EVSR10H50 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDU3EVSR10H50 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDU3EVSR10H50 |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | 3-PHASE PDU SWITCHED 14.5KW 200/ |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,523.30 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 200V, 208V, 240V |
|---|---|
| Type: | PDU (Power Distribution Unit) |
| Series: | - |
| Region Utilized: | North America |
| Overload Protection: | Circuit Breaker(s) |
| Mounting Type: | Rack, Vertical |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Housing Material: | Metal |
| Features: | Ethernet Control and Monitor Interface for Individual Outlets, Programmable Alerts, Load Meter |
| Energy: | - |
| Current - Max: | 35A |
| Cord Length: | 10' (3.05m) |
| Connector - AC Output: | IEC 320-C13 (24), C19 (6) |
| Connector - AC Input: | CS8365C |
| Approvals: | NOM, UL |
| AC Outlets: | 30 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDU3EVSR10H50, use the request quote form to request PDU3EVSR10H50 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDU3EVSR10H50.The price and lead time for PDU3EVSR10H50 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDU3EVSR10H50.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

