PDTC144ET/DG/B2,21
Nexperia
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDTC144ET/DG/B2,21 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDTC144ET/DG/B2,21 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDTC144ET/DG/B2,21 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | TRANS RET TO-236AB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 150mV @ 500µA, 10mA |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased |
| Supplier Device Package: | TO-236AB |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 10 kOhms |
| Resistor - Base (R1): | 10 kOhms |
| Power - Max: | 250mW |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | 934066033215 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 230MHz |
| Detailed Description: | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) NPN - Pre-Biased 50V 100mA 230MHz 250mW Surface Mount TO-236AB |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 30 @ 5mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1µA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDTC144ET/DG/B2,21, use the request quote form to request PDTC144ET/DG/B2,21 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDTC144ET/DG/B2,21.The price and lead time for PDTC144ET/DG/B2,21 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDTC144ET/DG/B2,21.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
