PDTC115EU,115
Nexperia
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDTC115EU,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDTC115EU,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDTC115EU,115 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.032 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 150mV @ 250µA, 5mA |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased |
| Supplier Device Package: | SOT-323-3 |
| Series: | - |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 100 kOhms |
| Resistor - Base (R1): | 100 kOhms |
| Power - Max: | 200mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | 934057289115 PDTC115EU T/R PDTC115EU T/R-ND |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) NPN - Pre-Biased 50V 20mA 200mW Surface Mount SOT-323-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 80 @ 5mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1µA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 20mA |
| Base Part Number: | PDTC115 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDTC115EU,115, use the request quote form to request PDTC115EU,115 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDTC115EU,115.The price and lead time for PDTC115EU,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDTC115EU,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
