PDTA115EM,315
Nexperia
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDTA115EM,315 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDTA115EM,315 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDTA115EM,315 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | TRANS PNP W/RES 50V SOT-883 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.24 | $0.199 | $0.105 | $0.069 | $0.047 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 150mV @ 250µA, 5mA |
| Transistor Type: | PNP - Pre-Biased |
| Supplier Device Package: | DFN1006-3 |
| Series: | - |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 100 kOhms |
| Resistor - Base (R1): | 100 kOhms |
| Power - Max: | 250mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SC-101, SOT-883 |
| Other Names: | 1727-3010-1 568-2108-1 568-2108-1-ND |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) PNP - Pre-Biased 50V 20mA 250mW Surface Mount DFN1006-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 80 @ 5mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1µA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 20mA |
| Base Part Number: | PDTA115 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDTA115EM,315, use the request quote form to request PDTA115EM,315 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDTA115EM,315.The price and lead time for PDTA115EM,315 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDTA115EM,315.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
