PDT006A0X3-SRZ
General Electric
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDT006A0X3-SRZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDT006A0X3-SRZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDT006A0X3-SRZ |
|---|---|
| Manufacturer | General Electric |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $16.453 | $14.851 | $13.395 | $13.104 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 3: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 0.5 ~ 5.5 V |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 14.4V |
| Type: | Non-Isolated PoL Module, Digital |
| Size / Dimension: | 0.48" L x 0.48" W x 0.29" H (12.2mm x 12.2mm x 7.3mm) |
| Series: | PicoDLynx™ |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 17-SMD Module |
| Other Names: | 555-1261-2 CC109159604 PDT006A0X3SRZ |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Digital with Remote On/Off and UVLO |
| Efficiency: | 93.8% |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module, Digital DC DC Converter 1 Output 0.5 ~ 5.5 V 6A 3V - 14.4V Input |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDT006A0X3-SRZ, use the request quote form to request PDT006A0X3-SRZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDT006A0X3-SRZ.The price and lead time for PDT006A0X3-SRZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDT006A0X3-SRZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

