PDRV5023BIQLPG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDRV5023BIQLPG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDRV5023BIQLPG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDRV5023BIQLPG |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 38 V |
|---|---|
| Test Condition: | -40°C ~ 125°C |
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Series: | - |
| Sensing Range: | 24mT Trip, 3mT Release |
| Polarization: | South Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 Short Body |
| Output Type: | Open Drain |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Unipolar Switch |
| Features: | Temperature Compensated |
| Detailed Description: | Digital Switch Unipolar Switch Open Drain Hall Effect TO-92-3 |
| Current - Supply (Max): | 2.7mA (Typ) |
| Current - Output (Max): | 30mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDRV5023BIQLPG, use the request quote form to request PDRV5023BIQLPG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDRV5023BIQLPG.The price and lead time for PDRV5023BIQLPG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDRV5023BIQLPG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
