PDQE10-Q24-D9-T
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDQE10-Q24-D9-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PDQE10-Q24-D9-T
Manufacturer CUI, Inc.
Description DC-DC ISOLATED, 10 W, 4 1 VDC IN
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 24 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
96 pcs192 pcs288 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-9V
Voltage - Output 1:9V
Voltage - Isolation:1.5kV
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Enclosed
Size / Dimension:2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)
Series:PDQE10
Power (Watts):10W
Other Names:102-4816
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (With Derating)
Number of Outputs:2
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Efficiency:86%
Current - Output (Max):555mA, 555mA