PDB66-A
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDB66-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDB66-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDB66-A |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | WIRE DUCT SOLID BASE ADH WHT 6' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $10.88 | $10.584 | $10.29 | $9.996 | ||
| 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $9.702 | $9.408 | $9.114 | |||
Specifications
Data sheet
| Wire Duct Type: | Solid (Raceway), Base |
|---|---|
| Width: | 1.330" (33.78mm) |
| Series: | Pan-Way® P |
| Other Names: | 298-12409 PDB66-A-ND |
| Mounting Type: | Adhesive |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Length: | 6.00' (1.83m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.460" (11.68mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Wire Duct White, Off Solid (Raceway), Base Adhesive 6.00' (1.83m) |
| Color: | White, Off |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDB66-A, use the request quote form to request PDB66-A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDB66-A.The price and lead time for PDB66-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDB66-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

