PDB260W-1300-280
ERP Power
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PDB260W-1300-280 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PDB260W-1300-280 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PDB260W-1300-280 |
|---|---|
| Manufacturer | ERP Power |
| Description | LED DRIVER CC AC/DC 120-277V 650 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $80.33 | $78.03 | $74.588 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $73.44 | $68.85 | $63.113 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 152 ~ 200 V, 213 ~ 280 V |
|---|---|
| Voltage - Input (Min): | 120VAC |
| Voltage - Input (Max): | 277VAC |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Size / Dimension: | 9.47" L x 2.00" W x 1.52" H (240.5mm x 50.8mm x 38.6mm) |
| Series: | PDB260 |
| Ratings: | IP66 |
| Power (Watts): | 260W |
| Other Names: | 1800-1125 PDB260W-1300-280-ND |
| Operating Temperature: | 90°C |
| Number of Outputs: | 2 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | OCP, OTP, SCP |
| Efficiency: | 93% |
| Dimming: | Analog |
| Detailed Description: | 1.3A, 930mA 152 ~ 200 V, 213 ~ 280 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 2 Output |
| Current - Output (Max): | 1.3A, 930mA |
| Approvals: | CB, CE, cULus |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PDB260W-1300-280, use the request quote form to request PDB260W-1300-280 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDB260W-1300-280.The price and lead time for PDB260W-1300-280 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDB260W-1300-280.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

