PD70101ILQ-TR
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PD70101ILQ-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PD70101ILQ-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PD70101ILQ-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | PD70101 / PD70201: Ieee 802.3 Af/at Power Over Ethernet Pd Controller |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.365 | $2.135 | $1.926 | $1.884 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 0 V ~ 57 V |
|---|---|
| Type: | Controller (PD) |
| Supplier Device Package: | 32-QFN (5x5) |
| Standards: | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) |
| Series: | - |
| Power - Max: | 47.7W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | PD70101 PD70101-ND PD70101ILQ PD70101ILQ-ND PD70101ILQTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | No |
| Detailed Description: | Power Over Ethernet Controller 1 Channel 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) 32-QFN (5x5) |
| Current - Supply: | 200µA |
| Base Part Number: | PD70*01 |
| Auxiliary Sense: | No |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PD70101ILQ-TR, use the request quote form to request PD70101ILQ-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PD70101ILQ-TR.The price and lead time for PD70101ILQ-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PD70101ILQ-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


