PD57060-E
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PD57060-E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PD57060-E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PD57060-E |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | Transistor MOSFET N-CH 65V 7A 4-Pin (2+2Tab) PowerSO-10RF (Formed lead) Tube |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $60.551 | $54.657 | $49.298 | $48.227 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | 10-PowerSO |
| Series: | - |
| Power - Output: | 60W |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | PowerSO-10 Exposed Bottom Pad |
| Other Names: | 497-5309-5 PD57060E |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 25 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 14.3dB |
| Frequency: | 945MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 100mA 945MHz 14.3dB 60W 10-PowerSO |
| Current Rating: | 7A |
| Current - Test: | 100mA |
| Base Part Number: | PD57060 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PD57060-E, use the request quote form to request PD57060-E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PD57060-E.The price and lead time for PD57060-E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PD57060-E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

