PD3122F
Sharp Microelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PD3122F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PD3122F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PD3122F |
|---|---|
| Manufacturer | Sharp Microelectronics |
| Description | PHOTODIODE POS SENS 2-ANODE SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.33 | $1.082 | $0.832 | |||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 940nm |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Viewing Angle: | - |
| Spectral Range: | 700nm ~ 1200nm |
| Series: | - |
| Responsivity @ nm: | 0.5 A/W @ 940nm |
| Response Time: | 5µs |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | - |
| Other Names: | 425-1030-5 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Diode Type: | - |
| Detailed Description: | Photodiode 940nm 5µs |
| Current - Dark (Typ): | 2nA |
| Color - Enhanced: | - |
| Active Area: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PD3122F, use the request quote form to request PD3122F pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PD3122F.The price and lead time for PD3122F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PD3122F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


