PD30ETD10NASA
Carlo Gavazzi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PD30ETD10NASA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PD30ETD10NASA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PD30ETD10NASA |
|---|---|
| Manufacturer | Carlo Gavazzi |
| Description | SEN PHT DR 1M NPN NO+NC |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $99.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 30 V |
|---|---|
| Series: | - |
| Sensing Method: | Reflective, Diffuse |
| Sensing Distance: | 39.370" (1m) |
| Response Time: | 500µs |
| Output Configuration: | NPN |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 60°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Light Source: | Infrared (617nm) |
| Ingress Protection: | IP68, IP69K |
| Connection Method: | Cable |
| Cable Length: | 78.740" (2000.00mm) |
| Adjustment Type: | Adjustable, Potentiometer |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PD30ETD10NASA, use the request quote form to request PD30ETD10NASA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PD30ETD10NASA.The price and lead time for PD30ETD10NASA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PD30ETD10NASA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

