PD30CNP50PAM5PS
Carlo Gavazzi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PD30CNP50PAM5PS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PD30CNP50PAM5PS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PD30CNP50PAM5PS |
|---|---|
| Manufacturer | Carlo Gavazzi |
| Description | PHT PRR 5M PNP NO+NC |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $75.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 30 V |
|---|---|
| Series: | PD |
| Sensing Method: | Retroreflective |
| Sensing Distance: | 196.850" (5m) |
| Response Time: | 500µs |
| Output Configuration: | PNP |
| Other Names: | 1864-2109 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 60°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Light Source: | Red (621nm) |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Connection Method: | Connector |
| Cable Length: | - |
| Adjustment Type: | Adjustable, 1-Turn Potentiometer |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PD30CNP50PAM5PS, use the request quote form to request PD30CNP50PAM5PS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PD30CNP50PAM5PS.The price and lead time for PD30CNP50PAM5PS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PD30CNP50PAM5PS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

