PD1722J5050D2HF
Anaren
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PD1722J5050D2HF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PD1722J5050D2HF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PD1722J5050D2HF |
|---|---|
| Manufacturer | Anaren |
| Description | POWER DIVIDER 1700-2200MHZ 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.74 | $0.651 | $0.588 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $0.515 | $0.452 | $0.399 | |||
Specifications
Data sheet
| Specifications: | Isolation (Min) 17dB, 14dB Return Loss |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm) |
| Series: | Xinger® |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 1173-1096-1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 0.5dB |
| Frequency: | 1.7GHz ~ 2.2GHz |
| Detailed Description: | RF Power Divider 1.7GHz ~ 2.2GHz Isolation (Min) 17dB, 14dB Return Loss 0805 (2012 Metric) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PD1722J5050D2HF, use the request quote form to request PD1722J5050D2HF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PD1722J5050D2HF.The price and lead time for PD1722J5050D2HF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PD1722J5050D2HF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



