PD140FNT60QMU-02C
Carlo Gavazzi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PD140FNT60QMU-02C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PD140FNT60QMU-02C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PD140FNT60QMU-02C |
|---|---|
| Manufacturer | Carlo Gavazzi |
| Description | PHT TR+TE ALU 60M AC/DC |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $167.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 12 ~ 24 VDC, 12 ~ 24 VAC |
|---|---|
| Series: | PD |
| Sensing Method: | Through-Beam |
| Sensing Distance: | 2362.2" (60m) 196.85' |
| Response Time: | 8ms |
| Output Configuration: | SPDT |
| Other Names: | 1864-2077 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 60°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Light Source: | Infrared (850nm) |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Connection Method: | Cable |
| Cable Length: | 0.39" (10.00mm) |
| Adjustment Type: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PD140FNT60QMU-02C, use the request quote form to request PD140FNT60QMU-02C pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PD140FNT60QMU-02C.The price and lead time for PD140FNT60QMU-02C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PD140FNT60QMU-02C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


