PD101SC0SS0F
Sharp Microelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PD101SC0SS0F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PD101SC0SS0F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PD101SC0SS0F |
|---|---|
| Manufacturer | Sharp Microelectronics |
| Description | PHOTODIODE IR 820NM SIDE LOOK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 820nm |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 5V |
| Viewing Angle: | - |
| Spectral Range: | - |
| Series: | - |
| Responsivity @ nm: | 0.55 A/W @ 780nm |
| Response Time: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial, Side View |
| Other Names: | 425-2214-5 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | - |
| Detailed Description: | Photodiode 820nm Radial, Side View |
| Current - Dark (Typ): | 1nA |
| Color - Enhanced: | - |
| Active Area: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PD101SC0SS0F, use the request quote form to request PD101SC0SS0F pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PD101SC0SS0F.The price and lead time for PD101SC0SS0F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PD101SC0SS0F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

