PD009D02501S51
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PD009D02501S51 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PD009D02501S51 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PD009D02501S51 |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | DISPLAY PLASMA AVIONIC RADIO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $121.52 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 220V |
|---|---|
| Viewing Area: | - |
| Text Color: | Orange |
| Series: | - |
| Outline L x W x H: | 81.28mm x 24.38mm x 4.19mm |
| Other Names: | 50014 541-1417 PD-09D025-1 PD009D02501S51-ND Q10011509 Q6731300 Q8962433A Q9924211 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
| Number of Characters: | 9 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface: | - |
| Dot Size: | - |
| Display Type: | Plasma |
| Display Mode: | - |
| Display Format: | 9 x 1 |
| Detailed Description: | Character LCD Display Module 7-Segment Plasma Without Backlight 81.28mm x 24.38mm x 4.19mm |
| Character Size: | 6.35mm |
| Character Format: | 7-Segment |
| Backlight: | Without Backlight |
| Background Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PD009D02501S51, use the request quote form to request PD009D02501S51 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PD009D02501S51.The price and lead time for PD009D02501S51 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PD009D02501S51.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

