PCT-3000-04S
Essentra Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCT-3000-04S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PCT-3000-04S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PCT-3000-04S |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | PC BRD TRK GRY W/SL 25/4' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 625 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.09 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Card Track |
|---|---|
| Size / Dimension: | 48.000" L x 3.000" W (1219.20mm x 76.20mm) |
| Series: | - |
| Other Names: | 11087016 PCT300004S |
| Material: | PVC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.700" (17.78mm) |
| Guide Method: | - |
| Detailed Description: | PVC Card Track 0.700" (17.78mm) |
| Card Size Range: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PCT-3000-04S, use the request quote form to request PCT-3000-04S pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PCT-3000-04S.The price and lead time for PCT-3000-04S depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PCT-3000-04S.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


