PCS3P7303AG-08TR
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCS3P7303AG-08TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PCS3P7303AG-08TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PCS3P7303AG-08TR |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | PLL Single 8-Pin TSSOP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.505 | $1.359 | $1.225 | $1.199 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| PLL: | Yes |
| Output: | Clock |
| Other Names: | PCS3P7303AG-08-TR |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Clock, Crystal |
| Frequency - Max: | 80MHz |
| Divider/Multiplier: | No/Yes |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | PCS3P7303A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PCS3P7303AG-08TR, use the request quote form to request PCS3P7303AG-08TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PCS3P7303AG-08TR.The price and lead time for PCS3P7303AG-08TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PCS3P7303AG-08TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
