PCN13-64S-2.54DSA
Hirose
PCN13-64S-2.54DSA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCN13-64S-2.54DSA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCN13-64S-2.54DSA
Manufacturer Hirose
Description DIN CONN RCPT 64POS 2 ROW STR
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Termination:Solder
Style:B
Series:PCN13
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Tray
Other Names:*PCN13-64S-2.54DSA
H4064
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Number of Rows:2
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:64
Mounting Type:Through Hole
Level, Class:1
Features:-
Current Rating:2A