PCN12EA-96P-2.54DS(71)
Buy PCN12EA-96P-2.54DS(71) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCN12EA-96P-2.54DS(71)
Manufacturer Hirose
Description CONN HEADER 96POS DUAL R/A
(In US Dollars)
1 pcs
Style:-
Series:PCN12
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Number of Rows:3
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:96
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Board Lock
Current Rating:2A