PCN10-96P-2.54DSA(77)
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCN10-96P-2.54DSA(77) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCN10-96P-2.54DSA(77)
Manufacturer Hirose
Description CONN DIN HDR 96POS 3ROW STR
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Termination:Solder
Style:-
Series:PCN10
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Tray
Other Names:583-0002-4-77
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Number of Rows:3
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:96
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Material - Insulation:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Current Rating:2A