PCN10-128S-2.54WB(72)
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCN10-128S-2.54WB(72) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCN10-128S-2.54WB(72)
Manufacturer Hirose
Description CONN DIN RCPT 128POS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Termination:Wire Wrap
Style:-
Series:PCN10
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Other Names:583-0091-4-72
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Number of Rows:4
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:128
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Material - Insulation:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Current Rating:2A